Vydařený den průvodcování na moři

Petrův zdar přátelé, předevčírem jsem měl průvodcovský výjezd na moře. Kluci mi řekli, že jejich snem je ulovit halibuta a taky se naučit více rybařit na maso. Navázali jsme tedy sestavy, vzali nástražky (makrely), které tu jsou konečně už v hojnějších počtech a vyrazili na ně. 

Přes den bylo třicet stupňů, proto bylo rozumnější volbou vyrazit na noc, kdy teplota klesala. Tentokrát vál vítr od pobřeží a tak jsem chvíli tápal nad tím, jak správně driftovat přímo kolem podmořských hor na hranách, kde se tito placatí krasavci zdržují. 

Rybí aktivita byla výborná a z počátku se povedlo přelstít k záběru krásné mníky. Pak, ale kvůli neustále se měnícímu směru driftu bylo nutné přejet na jiné místo. Podlouhlá podmořská hora se stálou hloubkou okolo 90 metrů kde nehrozí zaklínění sestavy o dno při náhodné změně směru driftu. 

Tentokrát žádná aktivita od jiných ryb a delší vyčkávání na záběr. To by mohlo být to pravé. Po několikátem driftu bez záběru přichází první halibut v menší velikosti a po něm ihned další. Vítr začíná zesilovat a já říkám posádce, že jedeme na poslední drift. 

Celou dobu jsem měl nahozený prut trochu více nade dnem, abych mohl klukům případně vypomáhat. Ti už však byly značně unaveni a tak jsem se rozhodl v posledním driftu poslat sestavu blíže ke dnu. A ono se to vyplatilo. Přišel mi nádherný záběr a po zhruba půl hodinovém souboji jsem zdolal nádherného halibuta. 

Byl to suprový zážitek a vydařený průvodcovský den. Ozvu se zase později, ahoj.