V ráji hlavatek

Petrův zdar přátelé, vstup do nového roku může pro spoustu z nás znamenat chvíle odpočinku, času pro organizaci rybářských krabiček, kufříků, tašek, nástrah a veškeré bižuterie, kterou k vodě nosíme. Za takovou dokonalou přípravou se ale vždy skrývá úspěch. Když je zkrátka člověk u vody připraven, tak není překvapen a následný rybolov si mnohem více užije, už jen z toho důvodu, že vždy ví, kam má sáhnout. 

S kaprařským, plavačkovým nebo feederovým prutem můžeme k vodě i nyní. Sice to nemusí být žádná sláva, ale člověk se odreaguje a přestane myslet na práci i každodenní povinnosti, takže to vlastně splní svůj účel. Ovšem pokud jste vláčkař a toužíte pořádně provětrat a vyzkoušet své nové vybavení, které jste našli pod stromečkem, tak tu pro vás máme něco pro inspiraci. 

My jsme třeba nedávno navštívili Slovinsko, chtěli jsme konečně na vlastní oči vidět zdejší úchvatné řeky, ve kterých plavou skvostné královny jménem hlavatky. Již nějaký čas jsem od svých kolegů, rybářů slýchával, že se jedná o rybu tisíce náhozů a desítek nachozených kilometrů. A přesně to mě přesvědčilo, abych se na takovou expedici vydal. 

Chůze v půlmetrovém a mnohdy větším sněhu, brodění silnou řekou, namrzlá očka prutu, zmrzlí naviják i konečky prstů a do toho opravdu úžasná a zasněžená zdejší příroda. Tato atmosféra vás naprosto ohromí. Možná po nějakém čase dokonce začnete ztrácet naději, když vám však po té obrovské dřině přijde rána do prutu a vy ji proměníte, tak jste rázem nejšťastnější člověk na planetě. 

Někdy příště se zaměříme i na potřebné informace a užitečné tipy. Zatím vám přeji úspěšný vstup do nového roku a spoustu nádherných zážitků od vody. Ať vám to jezdí, ahoj!