Sezóna 2022 v Norsku startuje krásným bezvětřím

Petrův zdar přátelé, včera jsme si vyrazili na chvíli ke kilometr a půl vzdáleným sádkám. Nádherně klidné moře nás lákalo, abychom vyjeli na šelf, bylo však už relativně pozdě a energie málo, proto vyhrál nejbližší spot. 

S krásným výhledem na celý fjord jsme spustili dolů nové speedjigy, které máme v úmyslu tento rok trošičku více vyzkoušet. Nejprve nám pár pěkných ryb upadalo, během toho co jsme pilovali techniku, potom to ovšem byla nádherná jízda. Keleři byli při chuti a když jsme správně najeli a trefili drift, chytlo se jich hned několik. Ti větší jak to tak při prvních vyjížďkách bývá upadali. Ale to nám vůbec nevadilo, přece i o tom je rybaření. 

Musím říct, že lov na speedjigy metodou jiggingu je úžasnou záležitostí. Je to tedy sice mnohem náročnější než standardně namotávat pilkřík nebo gumovou nástrahu. Nic méně na kelery je to velmi efektivní technika, kdy trhavými pohyby společně s rychlým namotáváním dráždíme ryby k útoku. 

Okolo osmé hodiny večerní jsme se vydali plní nádherných zážitků zpět do kempu. Panovalo krásné bezvětří, teploty na mikinu a naše rybářská duše byla opět plně nasycena. Sledovat při rybaření okolní skály a úchvatnou norskou přírodu při západu slunce bylo už jen symbolickou třešničkou na dortu.