Polakování na novém Busteru

Petrův zdar přátelé, posílám nějaké ty fotečky z dnešního polakového dne. Po pracovních povinnostech jsem zavelel k výjezdu na moře s jasným úmyslem, otestovat náš nový Buster Magnum, který je nově od příštího roku v nabídce k pronájmu.

Loď hodnotím na výbornou, krásně řeže vlny, je prostorná, stabilní a skvěle se lze dostat rukou k rybě až do vody přes nízký bort. Zkrátka na rybaření úplná pecka. Zajel jsem k našim oblíbeným polakovým ostrůvkům a především na smáčky jsme pochytali spoustu polaků v různých velikostech. Dva krásní polaci okolo metru se nám bohužel vyřízli u hrany z dvaceti na sedm metrů, kde stáli a čekali na potenciální kořist.

Vyměnit těžší kalibry prutů za ty jemnější do šedesáti gramů bylo velmi příjemným relaxem a určitě tuto věc ještě párkrát ve volných chvílích podniknu. Na lodi jsme dnes chytali tři a výrazně se na počtu záběrů projevilo to, zdali člověk používá návazcovku či ne. U polaků to beru téměř jako nutnost. A tak vždy sedmdesát centimetrů návazce z monofilu o průměru 0,60 mm dokáže naprosto obrátit situaci, kdy ten co návazec používá, dokáže chytat polaky pravidelně a ten kdo naopak ne tak velmi sporadicky.

Po příjezdu do přístavu mě mile překvapily další posádky, které dovezly taktéž veliké množství polaků, pěkných kelerů a dokonce i nádherných okouníků v nemalých velikostech.

Ozvu se zase později, přeji hezký den, ahoj.