Pěkné tresky, makrely, kosatka a sezóna v plném proudu

Petrův zdar přátelé, opět se po krátkém čase hlásíme s novým příspěvkem. První hosty vystřídali další a ryb se ulovilo za uplynulé dny opravdu hodně. Poslední dva dny je nestálé počasí, a to především co se týče větru, nic méně zítra má být krásný den a předpověď ho ukazuje velmi příznivý. Makrely lze najít na podmořských horách i kolem ostrůvků. Na některých podmořských horách se zdržují ve velikých počtech, a tak je dobré sem tam odložit lehký přívlačový prut, byť je to obrovská zábava a zkusit to právě pod zmíněnými hejny na jigga nebo celou nástražní rybu.

Právě hejna makrel s oblibou následují veliké tresky obecné či halibuti. Několik přes metrových tresek se nám podařilo zdolat a naopak na halibutovy nedávno jeden z našich hostů zlomil inlinový prut. Prý ho ani tak nemrzí zlomený prut a utržená pletenka, jako spíš obrovská ryba, která byla nakonec silnější a po půl hodinovém souboji zdárně zvítězila. Hold i o tom je někdy rybaření, nic méně alespoň má člověk na co vzpomínat po celý zbytek svého života.

Keleři okolo podmořských hor jsou stále velmi aktivní. Zdržuje se jich zde veliké množství a jejich nejčastěji lovená míra je od šedesáti do osmdesáti centimetrů. Sem tam se chytne i větší, ale je velmi těžké se k nim přes jejich množství prochytat. Polaci na podmořských horách i okolo ostrůvků koušou, v poslední době se jim hodně líbí červené gumové nástrahy.

Nedávno jsme u naší správcovské lodi při rybaření měli taktéž návštěvu v podobě kosatky, která nás chvíli objížděla a jakoby nám naznačovala, že právě rybaříme na jejím území. Pořídili jsme tedy nějakou fotku a poté přejeli na vedlejší podmořskou horu, abychom ji zbytečně neprovokovali. Předpověď na následující dny ukazuje, že by mělo být opravdu nádherně, dobrý vítr a příjemné teploty, a tak se těšíme, co nového opět další dny přinesou. Ozveme se zase později, ahoj.