Nezapomenutelný kout světa

Petrův zdar přátelé, už jste vyrazili tento rok za rybami i někam jinam než k tuzemským revírům? My ano a chceme se s vámi podělit o několik fotografií z nádherného konce světa. Tedy respektive z malinké vesničky Hasvåg, ve středním Norsku. Zde totiž žije celkem dvacet šest stálých obyvatel a poslední kilometry jedete po prašné cestě, kterou z obou stran svírají hory, nádherná příroda, divoká zvěř a také otevírající se fjordy. I řidič se musí mít na pozoru, aby držel svůj pohled jen a pouze na silnici.

Když potom vyjedete na moře, zmocní se vás ten správný pocit. Najednou jste přeskočili z auta do lodě a je z vás námořník i rybář. Navíc ta skutečnost, že při rybolovu na moři nevíte co všechno pod vámi plave, ta se vám v hlavě neustále obrací. Téměř každou minutu sníte o trofejním úlovku a prakticky po celou dobu pobytu nepřestanete myslet na ryby a rybaření. Tohle je skutečně ráj pro mysl rybáře, která si konečně pořádně odpočine od každodenních povinností i práce.

Pokud se stane, že jednoho dne bude horší počasí a vám se na moře nepodaří vyjet, tak nemusíte zoufat. Stačí se pořádně obléct a vyšlápnout některou z famózních okolních hor. U toho posbírat pár nádherných hub i borůvek a večer si udělat pořádnou hostinu. A jestliže chcete zůstat v rytmu rybaření, je tu šance i na ulovení pstruha na pěkných jezerech či řekách, případně lososa ve fjordu, kolem ústí řeky do moře.

Tento kout světa je zkrátka nádherný. Tady nemáte možnost myslet na práci. Tady si užíváte jen přítomného okamžiku a chcete, aby to nikdy neskončilo.

Přeji vám spoustu příjemných zážitků, ať už jste kdekoliv. Ať vám to jezdí, ahoj!