Když počasí v Norsku nepřeje

Petrův zdar přátelé, představte si, že vyrazíte za rybami na svojí vysněnou dovolenou do zahraničí a počasí vám vůbec nepřeje. Celé dny fouká, prší a vy můžete rázem zapomenout na to, že byste vypluli lodí z přístavu. To je zkrátka příroda a přírodě neporučíš. Nic méně i přes to lze vždy najít alternativní plán, který vás mnohdy může bavit více než cokoliv jiného.

My jsme obdobnou situaci zažili letos v Norsku. Avšak místo toho, abychom seděli na apartmánu, tak jsme se vydali vstříc dobrodružství na předem vytipovaná místa podle map. Využili jsme nasbíraných zkušeností z tuzemských vod a pokusili se na feeder i splávek přesvědčit ryby k záběru ze břehu.

Pár nakoupených krevetek a strouhanka jako krmení bohatě postačili k tomu, abychom si skvěle zachytali. Troufnu si říct, že zážitek z rybaření ze břehu předčil i následné krásné dny na moři, kdy se již počasí umoudřilo a my mohli vyrazit s lodí na oceán. Člověka prostě hodně potěší když ze špatné situace dokáže vyždímat maximum.

Proto pokaždé když vyrážím na rybářskou dovolenou do nové destinace, tak nezůstávám pouze u jednoho plánu. Najdu si několik alternativních řešení pro případ, že by nám počasí zrovna nepřálo. Všem přeji co možná nejkrásnější počasí ve vašem putování po nových a neznámých revírech. Pokud tomu půjdete naproti a nebudete sedět na gauči, určitě i z beznadějné situace dokážete vykouzlit zajímavý zážitek.