I za střídavého počasí to byla pořádná jízda!

Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a report z dnešního rybolovu. Dnes panovalo typické norské počasí, které bylo velmi proměnlivé. Zažili jsme sluníčko, pořádně zataženo a déšť, chvíli silné poryvy větru a rychlý drift a chvíli téměř olej. I přes velmi střídavé počasí to ovšem byla naprostá paráda. Ryby skvěle spolupracovaly a nemuselo se za nimi nijak daleko. Každý drift jsme si skvěle užívali a chytali jsme zároveň velmi efektivně, tedy přijeli jsme vždy na nějakou z podmořských hor na našem šelfu a na patnácti metrové hloubce zkoušeli pozornost polaků, jak drift pokračoval a ocitli jsme se na třiceti a více metrech tak jsme přešli na kelery a sem tam jsme mezi nimi také zkusili zajigovat s velikými nástrahami u dna.

Pochytali jsme několik polaků, pozitivní je, že všechny na menších hloubkách do dvaceti metrů, kde už jsou najetí v docela hojných počtech. Povedlo se i pár kelerů, dnes ovšem „jen“ dva překračovali metrovou hranici. A nechyběli i nějaké ty tresky obecné při jigování. Ryby dnes reagovaly na celkem agresivní barvy gumových nástrah. Tak nějak přirozená napodobenina malého kelera či sleďe dnes absolutně nefungovala, zatímco čistě bílá či žlutá barva gumy celkem ano. Vzhledem k neustále se měnícím světelným podmínkám člověk opravdu nemohl být líný a musel aktivně zkoušet různé barvy gum.

Teplota vody také stoupá, voda už má okolo 5,5 stupně Celsia a to má dopad i na energii ryb. Všechny ryby co jsme dnes ulovily to bezproblémově rozdýchaly a mohly být vráceny zpět do svého živlu. Přejeme všem pěkný víkend!