Druhová pestrost na přívlač

Včera jsme dali mořským pstruhům klid a vyrazili na moře, jelikož se počasí umoudřilo a bylo skutečně nádherně. Z počátku byl docela veliký drift a tak jsme zkusili oťukávání dna a pomalou přívlač u dna s domněním, že bychom mohli přelstít nějakou tu tresku obecnou či halibuta. Vyšlo to náramně, chytli jsme dva halíčky a několik obecňaček, sice v nevalných velikostech, ale na přívlačové pruty se tyto ryby zkrátka počítají.

Jakmile už byl přijatelnější drift, přejel jsem na podmořskou horu, která je kousek před našimi ostrůvky, většinou tu stojí spoustu polaků a tak jsem doufal, že se nám jich pár povede přesvědčit k záběru. Po příjezdu na místo ovšem začalo krásné divadelní představení, kdy menší kelírci a polaci začali najíždět do malých makrel a vytlačovat je k hladině. Rybky lítaly vzduchem, dravci lovili, racci sbíraly poraněné rybičky z hladiny a my jsme byli uprostřed toho všeho. Toto nádherné představení se většinou děje v letních měsících, ale za to, že to přišlo i dnes jsem se rozhodně nezlobil a zároveň jsem se tomu na druhou stranou ani nedivil, jelikož odpoledne sluníčko opravdu začalo pořádné hřát a bylo krásně.

V tomto představení jsme chytaly na hod ryby, převážně kelery od 30 do 50cm a polaky od 50 do 80cm a to zhruba tři hodinky, potom už nám odešla veškerá fyzická kondice a s úsměvem na rtech jsme vyrazili zpět.