Kouzelné molo a pstruzi

Špatné počasí? To nám v HasvagCampu nevadí. Pár dní teď kvůli špatným povětrnostním podmínkám bylo nechytatelno a to i z našeho kouzelného mola a tak jsem musel přistoupit k improvizaci a své hosty vyvézt k ústí řeky, kde jsme chytili nádherné mořské pstruhy, ale i lososa. Na dvanáctigramový proutek to byla opravdu neuvěřitelná zdolávačka, která mě na dlouho utkví v paměti.

Včera přijel i můj dobrý kamarád Martin Foltýn, kterého dozajista každý zná, jakožto našeho reprezentanta v přívlači. Vyspal se, hned druhý den nahodil z mola, vytáhl si nádherného polaka a poté jsme opět jely na mořany k ústí řeky a bylo to neuvěřitelné. Během hodiny jsem pochytal pár nových rad ohledně pstruhů, které jsem hned proměnil v praxi a společně jsme nachytali zhruba dvacet mořských pstruhů od 20 do 50cm, toho největšího, který měřil rovných 47cm chytil Honza, který drží prut v ruce jen příležitostně.

V následujících dnech bychom chtěli s Martinem něco málo natočit o lovu pstruhů, tedy další alternativě v případě, že vám v Norsku bude foukat. Tak snad to vyjde, zatím Petrův zdar.