Expedice do Chorvatska a pokračování našeho natáčení

Petrův zdar přátelé ze slunného Chorvatska. Opět jsme se sem vydali natáčet třetí díl pořadu Za rybami světových moří, ve kterém se můžete těšit na nádherné ryby, podrobné informace o zdejším mořském rybolovu a především také na příběh plný zvratů a překvapení. 

Naším cílem pro tuto květnovou expedici bylo ulovit pořádného tuňáka. Zdali se nám to povedlo či ne, vám prozatím bohužel neprozradíme, ale s jistotou vám už nyní můžeme říct, že tu takové ryby v obrovských rozměrech jsou a my se vám budeme snažit přiblížit jak na ně. 

Dnešní den jsme se rozhodli pověnovat rybě s názvem Little Tunny neboli tuňák malý, ta nás i přes svojí nevalnou velikost překvapila neuvěřitelnou bojovností. Chytali jsme je na trolling a později i pomocí přívlače na menší speedjigy. Vždy jsme se pokoušeli najít hejna ptáků, kteří následovali prchající rybičky vytlačované zmíněným tuňákem malým k hladině. Byla to úžasná akce, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat. 

Mimo rybolovu na moři jsme při nepříznivém počasí vyrazili jeden den taktéž za dobrodružstvím k největšímu Chorvatskému jezeru s názvem Vransko jezero. Zde na nás čekala nádherná příroda, ptačí rezervace a brakická voda. Pochopitelně jsme se tu pokusili ulovit i nějakou rybu, během našeho pobytu u vody jsme však byly celkem 2x kontrolováni rybářskou stráží, což nás příjemně překvapilo. Takové království je zkrátka nutné si chránit. 

Ozveme se vám opět později. Ať vám to jezdí, ahoj!